top of page
  • Yazarın fotoğrafıHakan Sönmezöz - Kamp Direktörü

Bebek Fotoğrafçıları Bu Sene de BE Camp'i Tercih Etti

Doğum ve bebek fotoğrafçılarına yönelik Friends Photo Camp, 1-3 Eylül 2021 tarihlerinde BE Camp'te gerçekleşiyor. BE Camp'in ilk mesleki eğitim kampı olma özelliği olan kampa Türkiye'nin dört bir yanından kadın fotoğrafçılar ve fotoğrafçı adayları katılıyor.

Yıllar önce farklı hedefler ile yola çıkan 9 kadının fotoğrafçılık macerası, zaman içinde güçlü bir dostluğa dönüştü. Yaptıkları başarılı işlerle sektörlerinde emin adımlarla yürüyen bu kadınlar, farklı projelerde bir araya gelip deneyimlerini sektöre yeni giren ve girmeye hazırlanan fotoğrafçılar ile paylaşmaktan keyif aldılar. Her yeni proje dostluklarını güçlendirdi. Mesleklerinin gereği olarak ihtiyaç duyduklarında birbirlerine destek oldular. Aynı bir takımın oyuncuları gibi gerektiğinde birbirlerinin yerini aldılar. İşte bu dostluk ve dayanışma ruhu, deneyimlerin daha farklı bir modelle aktarılması projesine dönüştü ve ortaya "Photographer Friends Photo Camp" projesi çıktı.

2021 Photographer Friends Photo Camp'a İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa Bartın, Mersin, Denizli, Manisa, Adapazarı, Gaziantep, Antalya, Kahramanmaraş, Kars, Hatay, Malatya, Karaman ve Diyarbakır şehirlerinden katılım gerçekleşti.

Bu kamp sadece bir eğitim veya tatil değil. Uzun yıllardır doğum, bebek ve aile fotoğrafçılığı alanında çalışan başarılı kadın fotoğrafçıların hikayelerini, yeni meslektaşları ile paylaşma projesi. Kampa katılan fotoğrafçılar ve fotoğrafçı adayları, kamp süresince bu ekiple birlikte olacak ve onların fotoğrafçılık yolculuğunu yakından öğrenme fırsatı bulacak. Kampta gerçekleşecek atölye ve eğitimlerde mesleğin en ince detayları, yüz yüze paylaşılacak. Katılımcılar, 9 farklı fotoğrafçının kendine özgü çekim teknikleri, aileler ile iletişim modelleri, teknik ekipman seçimleri ve aksesuar tedarikleri hakkında ayrıntılı bilgiler alma fırsatı bulacaklar. Kamp süresince yapılacak sosyal etkinlikler ve geziler ile katılımcılar hem rahatlayacak hem de şehirin gürültüsünden uzaklaşıp Ege'nin yemyeşil doğasında unutulmaz anılar biriktirecekler.


BE Camp olarak girişimci kadın fotoğrafçıları yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı kutluyor, tesisimizi tercih ettikleri için teşekkür ediyoruz. 2022 yılında kendilerini yeniden Urla'da görmek için sabırsızlanıyoruz.

29 görüntüleme

Comments


bottom of page