top of page

 AKTİVİTELER 

friendsmerkez_2.jpg

ATÖLYELER

BE Camp, dünya genelindeki 150 yılı aşan kamp kültürü ve uluslararası kamp merkezlerinin incelenmesi sonrasında ortaya çıkmış bir kamp tesistir. Tesiste yer alan atölyeler çocukların ve gençlerin eğlenmesi, yeni deneyimler yaşaması, yeteneklerini geliştirmesi ve arkadaşları ile birlikte keyifli vakit geçirmesi için branşında fark yaratmış başarılı sanatçılar, sporcular ve uzmanların görüşleri doğrultusunda hazırlanmıştır. Müzik, sanat, film, drama, dans, mutfak ve tamir atölyeleri, kampçılara eşsiz deneyimler sunar. Atölyelere gruplar halinde katılan kampçılar, birbirinden eğlenceli çalışmalarda dostluklarını pekiştirir ve yeteneklerini keşfederler. Kampçılar, atölyelerde gerçekleştirdikleri çalışmaları performans zamanlarında sergileme olanağı bulurlar. Müzik atölyesinde farklı enstrümanları deneyimleyen kampçılar, kendi aralarında müzik grupları kurup mini konserler verirler. Dans atölyesinde farklı dans türlerini (Hip-hop, jazz, freestyle vs.) deneyimleyip, gruplar halinde veya bireysel dans performansları sergilerler. Sanat atölyesinde resim, ahşap işleme, takı tasarımı gibi etkinlikler yapan kampçıların eserleri, kampta sergilenir ve sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde satışı yapılarak ihtiyaç sahibi çocuklar yararına değerlendirilir. Film atölyesine katılan kampçılar, set kurmayı, ışık kullanımını, drone, gimbell gibi cihazlarla çekim tekniklerini, senaryo yazımını öğrenir ve kendi kısa filmlerini çekerler. Mutfak atölyesinde ise Ege mutfağının eşsiz lezzetlerini keşfeder, Ege'ye özel otlar ile farklı yemekler yapmayı öğrenirler. Mutfak atölyesinde kampçılara sağlıklı beslenme, endüstriyel gıdaların zararları, vücudun kalori dengesini koruma konularında eğitimler verilir. Drama atölyesinde kampçılar kendilerini rahatça ifade etme, duygularını sergileme ve topluluk önünde konuşma konularında eğitmenler eşliğinde çalışırlar. Tamir atölyesi, kampçılara tornavida, alyen, çekiç, vida gibi hayatın her alanında ihtiyaç duyacakları aletleri nasıl kullanacakları hakkında bilgiler verir ve uygulama olanağı tanır.

friendsmerkez_26.jpg

SPORTİF ETKİNLİKLER

Sportif etkinlikler, BE Camp'in vazgeçilmez bir parçasıdır. Tesiste yer alan spor alanları, bir çok farklı spor dalında sportif kariyeri olan kamp direktörleri tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Bu alanlarında gerçekleştirilen sportif çalışmalar ile kampçıların, bedenlerini tanıması, enerjilerini verimli kullanmayı öğrenmesi, fiziksel olarak gelişmesi, kazanma ve kaybetme duygularını hazmetmeyi öğrenmesi amaçlanır. Tesiste grup ve bireysel sporlar için farklı alanlar mevcuttur. Yüzme, basketbol, voleybol, futbol, masa tenisi, bisiklet, kaykay, paten, jimnastik, fitness, cross-fit, yoga, parkur tesiste yapılan başlıca spor etkinlikleridir. Kampçılar, kamp programı doğrultusunda ilgi duydukları spor branşlarında arkadaşları ile birlikte spor yapar ve keyifli vakit geçirirler.

friendsmerkez_25.jpg

SOSYAL ETKİNLİKLER

BE Camp, bünyesinde barındırdığı sosyal etkinliklerle kampçılara yepyeni bir dünyanın kapılarını aralar. Tesiste, kampların en önemli hedeflerinden biri olan "gençlerin sosyalleşmesini sağlamak" amacıyla ulusal ve uluslararası içerikli sosyal etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Bu etkinlikler için BE Camp'te konser ve parti alanı, açık hava sineması, çok amaçlı salon, kamp ateşi, açık hava ve iç mekan dinlenme alanları, şömine başı, çim sahalar yer almaktadır. Kampçılar, bu alanlarda yapılan sosyal etkinliklerde doyasıya eğlenir ve diğer kampçılar ile kaynaşırlar. Kamplar sırasında gerçekleşen konserler, canlı performanslar ve partiler kampı unutulmaz yapan etkinliklerin başında gelir. Açık hava sineması ile yıldızlar altında; spor, sanat, bilim alanlarında gerçek hikayelerden esinlenmiş filmleri izleyen kampçılar, yeni ufuklara yelken açarlar. Kampa özel oyunlar ve kamp aktiviteleri, çok amaçlı salonda ve açık çim alanlarda gerçekleşir. Kampçılar, bu oyunlar ve aktiviteler ile birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı bulurlar. Kamp ateşi ve şömine başında anlatılan hikayeler, söylenen şarkılar ve yapılan sohbetler, ömür boyu unutulmaz. 

DSC_0954.jpg

GEZİLER VE TURLAR

BE Camp, konum olarak Ege'nin çok stratejik bir noktasında yer almaktadır. Kampın konumu, yapılacak geziler ve turlar düşünülerek seçilmiştir. Alaçatı'ya 10 dk. Çeşme'ye 15 dk. ve Urla merkeze 10 dk. mesafede yer alan kamp merkezinin çevresinde birbirinden keyifli gezi rotaları ve etkinlik merkezleri yer almaktadır. Kampçılar, katılmış oldukları kampların içerikleri doğrultusunda bisiklet turu, yat turu, aqua park turu, sörf ve kite sörf turu, Çeşme ve Alaçatı plaj gezileri, Alaçatı - Çeşme Marina - Urla Gece Turları, Zeytinyağı ve Arkas Sanat Müzesi Gezileri gibi tur ve gezilere koçları rehberliğinde katılırlar. Bazı geziler haftalık kamp programında yer alırken, yat turu gibi bazı geziler bir dönemden fazla kampa katılan kampçılara özel olarak haftasonları gerçekleşir.

bottom of page