top of page

 HİZMETLER 

friendsKOCLAR_8.jpg

YAZ KAMPLARI (9 - 17 YAŞ)

BE Camp'te 9 - 17 yaş grubu çocuklara ve gençlere yönelik yaz kampları, Türkiye'de kamp sektörünün köklü ve öncü markaları arasından yer alan Friends Camps tarafından yaz tatili süresince gerçekleştiriliyor. Okulların tatile girdiği hafta sonu başlayan birer haftalık kamplar Ağustos aynın ortasına kadar aralıksız devam ediyor. Her kamp dönemi Pazar günü başlayıp, Cumartesi günü sona eriyor. Arzu edenler, birden fazla dönem kampa katılabiliyor. Yaz Kampları, 9 - 11 yaş (3. - 4. ve 5.sınıflar), 12 - 14 yaş (6. - 7. ve 8.sınıflar) ve 15 - 17 yaş (9. - 10. ve 11.sınıflar) olmak üzere ayrı dönemlerde düzenleniyor. Farklı yaş gruplarına yönelik özel kamp programları uygulanıyor. Kampa katılan çocuklar ve gençler kendi ayakları üzerinde durmayı, takım çalışmasını, doğayı korumayı, paylaşmayı, tüketim alışkanlıklarını azaltmayı, sağlıklı beslenmeyi, bedenlerini tanımayı ve geliştirmeyi, verimli teknoloji kullanımını koçları rehberliğinde yeni arkadaşları ile birlikte öğreniyor. Kamp süresince müzik, sanat, film, drama, dans, mutfak ve tamir atölyelerine katılan kampçılar, tesiste yer alan spor alanlarında dostça rekabetin tadını çıkartıyor ve enerjilerini boşaltıyor. Alaçatı, Çeşme ve Urla'yı gezme imkanı bulan kampçılar, unutulmaz anılar biriktiriyor.  Yaz Kampları, dünyanın ve Türkiye'nin farklı şehirlerinden kampçılarını misafir ediyor. Uluslararası bir atmosferde gerçekleşen kamplar sırasında kampçılar, yeni kültürlerle tanışma ve İngilizce pratiği yapma şansı buluyor. Ders ortamı yerine, yaşayarak dil pratiği yapan kampçılar, farklı milletlerden gençler ile dostluklar kuruyor ve vizyonunu geliştiriyor. Yaz Kampları hakkında detaylı bilgilere www.friendscamps.com web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Gençlik Kampları.JPG

GENÇLİK KAMPLARI (18 - 20 YAŞ)

18 - 20 yaş grubuna yönelik gençlik kampları da Friends Kampları tarafından BE Camp'te gerçekleştirilen çok özel bir kamp. Friends Kampları'nın 25 yıllık yaz kampları deneyimi sonrasında ortaya çıkan gençlik kampı projesinin temeli, Friends Yaz Kampları'na katılan eski kampçılar tarafından atıldı. Kamp koçları olarak uzun yıllar birlikte kamp yaptığımız gençlerin, ortaokuldan liseye, liseden üniversiteye geçişlerine şahit olduk. Pek çok genç dostumuz, sınav sonuçlarını, kazandıkları okulları, kamp sırasında koçları ve arkadaşlarının yanında öğrendi. Yaşadığımız duygu dolu deneyimler ve kamplar sırasında kurduğumuz güçlü bağlar dostluklarımızı güçlendirdi. Eski kampçıların bir çoğu, Liderlik Kampı'na katılıp Friends Kampları'nda koç olarak görev aldı. Yaz Kampları'nda yaş sınırı 18 olduğu için reşit olduktan sonra da bizlerle olmaya devam etmek isteyen üniversiteli kampçılarımız ve yaşıtları için düzenlediğimiz bu kamplar, Mezunlar mottosu ile hayata geçiyor. Liseden mezun olan 12.sınıf ve üniversite 1. ve 2. sınıflarda okuyan öğrencilerin, beklentileri doğrultusunda hazırlanan kamp programları sınırsız eğlence ve heyecan vaad ediyor. Gençlik Kampları, Ağustos'un ortasından Eylül'ün ortasına kadar Pazar - Çarşamba veya Perşembe - Pazar olarak 3 gece 4 gün şeklinde gerçekleşiyor. Gençlerin, isteklerine ve bütçelerine hitap eden kamplar, Alaçatı ve Çeşme'nin ünlü plajlarına ve eğlence mekanlarına ayrıcalıklı girişler, windsurf ve kite-board okullarında özel eğitim imkanları, tesisten özel araçlar ile Alaçatı ve Çeşme'ye ulaşım gibi bir çok avantaj sunuyor. Gençlik Kampları'na katılan gençler, arkadaş bulmakta da zorlanmıyor. Tesise giriş yaptığı andan itibaren kendi yaş grubundan yeni arkadaşlarla tanışıyor ve kaynaşıyor. Yaz tatilini Alaçatı ve Çeşme'de değerlendirmek isteyen Friends Kampları'ndan mezun üniversite öğrencileri ve arkadaşları için harika bir tatil olanağı sunan kamplarda kız - erkek katılımcı kontenjanı dengeli ayarlanıyor.

TBA_1144_edited.jpg

AİLE KAMPLARI

Hayatın yoğun temposu belki de en çok 30 ile 50 yaş arasındaki ebeveynleri zorluyor. Bir yandan aile bireylerine daha iyi olanaklar sunabilmek için çalışırken diğer yandan şehirin yorucu atmosferinde bir yerden bir yere yetişmeye çalışıyoruz. İş, evin ihtiyaçları, çocukların eğitimleri ve sosyal - sportif etkinlikleri derken bir çoğumuz zaman fakiri oluyoruz. Bu yoğun tempo ister istemez ebeveynler üzerinde gerginlik yaratıyor. Çocuklarımızı, kamp türü etkinliklere göndermek istediğimizde ise hem yaşlarından hem de çevre koşullarından dolayı endişeler yaşıyoruz. Tüm bunları yaşamış ebeveynler olarak BE Camp Kamp Tesisi'ni tasarlarken bizim durumumuzda olan ebeveynleri ve çocuklarını düşündük. Friends Kampları işbirliği ile sizler için şehirden kaçıp nefes alabileceğiniz, çocuklarınızla güzel vakit geçirip aynı zamanda dinlenebileceğiniz keyifli aile kampları hazırladık. 5 - 7 yaş grubu çocuğu olan ailelerin katılabileceği aile kampları, sizlere çok özel bir hafta sonu vaad ediyor. Ailece yer alabileceğiniz bu kamplarda vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Size unutulmaz bir deneyim yaşatacak tiny house evlerimizde konaklarken, eğlenceli aktiviteler ile takım olmanın zevkini yaşayacaksınız. İlk kamp deneyimini yaşayacak çocuklarınız ise bu sayede özgüven kazanacak ve gelecek kampların kapılarını aralayacaklar. Kamp sırasında ebeveynlerin de dinlenmeye ve eğlenmeye ihtiyacı olduğunu bildiğimiz için size özel sürpriz etkinlikler de hazırladık. Çocuklarla koçlarımızın ilgileneceği ve atölye çalışmaları yapacağı saatlerde sizler de tesis çevresinde yer alan birbirinden güzel mekanlarda gurme deneyimleri yaşayıp zeytinyağı tadım ve bağ bozumu etkinliklerine katılabileceksiniz. Gerçekten böyle bir kamp var mı? diye düşünenler, Friends Kampları'nın Aile Kampları linkinden kamp detaylarını inceleyebilirler. BE Camp'ta kendi aile kamplarını gerçekleştirmek isteyen organizasyonlar ise şartlar ve uygun tarihler için bize ulaşabilirler.

DSC_8136.jpg

OKUL KAMPLARI

Eğitime bakış açısı her geçen gün değişiyor ve gelişiyor. Ebeveynler, eğitim kurumlarından temel derslerin yanında çocuklarını hayata hazırlamasını bekliyor. Yaşadığımız çağda matematik, fen bilimleri veya yabancı dil bilmek yeterli olmuyor. Bu nedenle dünyanın önde gelen eğitim kurumları, yıllık programlarına farklı içerik ve temalarda kamplar ekliyorlar. Öğrencilerini okul binaları dışına çıkartıp onlara hayata dokunma fırsatı tanıyorlar. Ancak, ülkemizde eğitim kurumlarının kamp ve benzeri etkinlikleri düşünülerek inşa edilmiş tesisler maalesef yok denecek kadar az. Bu nedenle bir çok okul, kamplarını otellerde gerçekleştiriyor. Oteller; öğrenciler düşünülerek yapılmadığı için uygulama aşamasında yatak düzeninden, öğrencilerin otel misafirleri ile aynı ortamlarda bulunmasına kadar çeşitli operasyonel sorunlar oluşuyor. Sektörün içinden gelen eğitimciler olarak BE Camp'in bu ihtiyaca da cevap vermesini arzu ettik. Tamamen öğrenciler ve eğitimciler için tasarladığımız tesisimizde arzu ettiğiniz tema ve içerikteki kamplarınızı okulunuza özel kapalı gruplar halinde gerçekleştirebilirsiniz. Öğrenciler için hazırlanmış müzik, sanat, film, drama, dans, mutfak ve tamir atölyelerinden, spor ve konser alanlarından faydalanabilir, eğitimlerinizi açık alanlarda veya çok amaçlı salonumuzda gerçekleştirebilirsiniz. Tesisin lokasyon avantajını kullanıp kültür ve eğlence amaçlı geziler düzenleyebilirsiniz. Eğitim kurumlarının beklentileri göz önüne alınarak hazırlanan tesisimizde tüm ihtiyaçlarınıza cevap bulabilirsiniz. Okulunuza özel kamp programını planlamak ve takviminizi oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TBA_3903.jpg

EĞİTİM KAMPLARI

Teknoloji sayesinde bilgiye ulaşma hızının artması ile birlikte dünya yepyeni bir döneme girdi. Yeni meslekler, gelir alanları ve hobiler oluşmaya başladı. Yogadan fotoğrafçılığa, koçluktan şefliğe kadar bir çok alanda gerçekleştirilen eğitim atölyeleri ve kamplar ile katılımcılar yeni maceralara yelken açıyorlar. BE Camp'i planlarken bu eğitimleri veren konunun uzmanı kişileri ve kurumları da düşündük. Onlara, misafirlerini ve katılımıcılarını rahatça ağırlayabilecekleri, eğitimlerini doğal ve ferah bir ortamda gerçekleştirebilecekleri, eğitim dışında kalan zamanlarda ise keyifle eğlenebilecekleri ve dinlenebilecekleri bir atmosfer yaratmayı arzu ettik. Yaz kampları ve gençlik kampları dışında kalan tarihlerde BE Camp'te gerçekleştirebileceğiniz atölyeler ve kamplarda tesisin tüm imkanlarından faydalanabileceksiniz. Misafirlerinizi tiny house evlerimizde ağırlayarak farklı bir tecrübeye kapı açabileceksiniz. Atölye binalarımızda veya çok amaçlı salonumuzda eğitimlerinizi yaparken, havuzda yorgunluğunuzu atabilecek, müzik eşliğinde katılımıcılarınıza unutulmaz bir deneyim sunabileceksiniz. Özel servis araçları ile Alaçatı, Çeşme ve Urla'nın özel mekanlarına ulaşıp, size özel yapılan anlaşmalar ile renkli etkinliklere katılabileceksiniz. Zeytinyağı tadımdan bağ bozumu etkinliklerine, windsurf eğitiminden yat gezisine kadar bölgeye özel bir çok tur ile programınızı renklendirebilirsiniz. Projeleriniz için lütfen bizimle erken iletişime geçin ve etkinliğinizi takvime birlikte yerleştirelim. 

***Örnek Eğitim Kampı, doğum ve bebek fotoğrafçıları tarafından tesiste gerçekleştirilen Friends Photo Camp sayfasını inceleyebilirsiniz.

bottom of page